Het kabinet heeft besloten dat met ingang van 1 juni voor buitensporten alle jeugd tot en met 18 jaar geen 1.5 meter afstand meer hoeft te houden tijdens trainingen. Recent onderzoek wijst uit dat de kans op besmetting in de buitenlucht veel kleiner is dan in gebouwen. Eerder was al duidelijk dat de jeugd minder te duchten heeft van het corona virus.

Zie hier de officiele bekendmaking: www.rijksoverheid.nl/actueel/nieuws/2020/05/28/persmoment-27-mei-actuele-routekaart-coronamaatregelen

En ook de KNVB website: www.knvb.nl/nieuws/organisatie/berichten/60401/nieuwe-versoepelingen-voor-het-voetbal

Voor volwassenen geldt de 1.5 meter afstand nog steeds, dus volwassen trainers bij de jeugd dienen 1.5 meter afstand tot spelers te houden. Alle overige beperkingen, waaronder iedereen zo kort mogelijk op het sportcomplex en geen omstanders langs de velden, gelden nog steeds.

Ga terug